Dlaczego warto pić wodę źródlaną?

13-07-2017

Toast wody źródlanej Iwoniczanka

Nadeszły pierwsze upały, a wraz z nimi zwiększyło się zapotrzebowanie naszego organizmu na płyny. W czasie gorących, letnich dni, by zapobiec odwodnieniu, warto mieć zawsze przy sobie butelkę wody, najlepiej źródlanej, ze względu na zrównoważony skład pozwalający na jej nieograniczone spożycie.


Woda źródlana, w przeciwieństwie do gazowanych napojów i słodkich soków, doskonale zaspokaja pragnienie i w optymalny sposób nawadnia nasz organizm. Dietetycy zakładają, że na każde 30 kg masy ciała powinno wypijać się 1 litr wody. Oczywiście, pijąc herbatę czy kawę, również dostarczamy organizmowi niezbędnych płynów. Jeśli jednak zależy nam na zdrowiu i ładnej sylwetce, powinniśmy pić sporo czystej wody źródlanej, najlepiej Iwoniczanki :) w szklanych butelkach. Wodę źródlaną mogą pić wszyscy, zarówno osoby dorosłe, jak i dzieci oraz kobiety w ciąży.
Aby zrozumieć jak duże znaczenie ma w codziennej diecie woda, musimy uświadomić sobie, że stanowi ona 60-70% masy naszego ciała. Woda jest rozpuszczalnikiem wielu ważnych związków mineralnych, umożliwia transport składników odżywczych, usuwa uboczne produkty przemiany materii, oczyszcza także organizm z toksyn. Oprócz tego reguluje temperaturę ciała i jest jednym z warunków ruchliwości stawów. Dlaczego latem najlepiej pić wodę źródlaną? Prześledźmy, w jaki sposób woda źródlana wpływa korzystnie na nasz organizm.

Dostarcza składniki mineralne

Woda źródlana, podobnie jak i mineralna, zaopatruje organizm w należną mu dawkę minerałów. Iwoniczanka zawiera kolejno: magnez (26,64 mg/dm3), wapń (143,20 mg/dm3), potas (1,77 mg/dm3), sód (27,55 mg/dm3), fluor (0,214 mg/dm3). Niezwykle istotne są odpowiednie proporcje, które w przypadku Iwoniczanki sprawiają, iż zalicza się ona do najcenniejszych wód butelkowanych w Polsce – Ranking NutriRank (http://wodamineralna.netmark.pl/index.html)

Wspomaga odchudzanie

Picie wody nie dostarcza kalorii, nie powoduje więc tycia. Samo picie wody nie spowoduje, że schudniemy. Wypicie jednak butelki wody źródlanej Iwoniczanka przed posiłkiem sprawi, że będziemy odczuwać zmniejszone łaknienie i w rezultacie zjemy mniejszą porcję. Jeśli będziemy robić to regularnie, wpłyniemy znacznie na liczbę kalorii dostarczanych organizmowi. Oprócz tego, musimy zdawać sobie sprawę z tego, że odpowiednie nawodnienie jest jednym z niezbędnych warunków, aby proces spalania tkanki tłuszczowej w organizmie przebiegał prawidłowo. Prościej mówiąc, odwodniony organizm będzie miał kłopoty ze spalaniem zbędnych kalorii. Odpowiednio nawodniony, poradzi sobie z tym dużo szybciej. Pozytywnym skutkiem picia wody wspomagającym chudnięcie jest również fakt, iż równowaga wodna w organizmie pozwala lepiej znosić wysiłek fizyczny – możemy więc podejmować go w większym natężeniu niż wtedy, kiedy organizm nie jest odpowiednio nawodniony. Istotne jest, że powinniśmy pić wodę regularnie i w momencie kiedy jeszcze nie czujemy pragnienia, ponieważ pierwsze pragnienie świadczy już o lekkim odwodnieniu organizmu.

Kobieta pije wodę źródlaną Iwoniczanka

Jest całkowicie bezpieczna

Wiemy już, że woda źródlana Iwoniczanka dostarcza organizmowi dawkę niezbędnych minerałów. Ma ona dodatkowo tę zaletę, że jej smak jest delikatny i mogą pić ją wszyscy. Można na jej bazie również robić herbatę lub kawę. Świetnym, zdrowym napojem na bazie Iwoniczanki będzie również naturalnie aromatyzowana woda np. poprzez dodanie do szklanki wody źródlanej plasterka cytryny, ogórka, listka mięty.

woda źródlana iwoniczanka

Na bazie wody źródlanej Iwoniczanka możemy też przygotowywać zdrowe posiłki i napoje dla najmłodszych.