Woda z dostawą do domu, firmy i biura

11-10-2019

woda z dostawą

Zamawianie wody z dostawą to wygodne rozwiązanie, pozwalające zaoszczędzić czas oraz wysiłek. Jak działa system sprzedaży bezpośredniej, co warto o nim wiedzieć i w jakich sytuacjach  z niego skorzystać?

Woda źródlana z dostawą – jak to działa?

Produkty oferowane w systemie sprzedaży bezpośredniej nie są zakupywane w sklepach – a zamawiane u producenta. Zazwyczaj to także producent zajmuje się dostawą, dostarczając zamówione produkty do klientów. Wyjątkiem jest sytuacja współpracy producenta z zewnętrznymi placówkami dystrybucyjnymi: w takim wypadku producent dostarcza produkty do placówki partnerskiej, a ta zbiera zamówienia i rozwozi towar do zamawiających. Kluczowy jest tutaj fakt, że klient nie musi samodzielnie udawać się na zakupy – produkty (w przypadku Iwoniczanki – woda źródlana i inne napoje) są dostarczane pod wskazany adres.

Jakie są plusy i minusy zamawiania Iwoniczanki w dostawie bezpośredniej?

Zamawianie wody źródlanej i napojów z bezpośrednią dostawą to rozwiązanie mające wiele zalet.

Przede wszystkim – klient nie musi sam jechać do sklepu, a następnie dźwigać ciężkich butelek. To opcja bardzo korzystna w szczególnie dla osób, które nie posiadają samochodu, kiedy w pobliżu ich miejsca zamieszkania nie ma żadnego marketu lub nie powinny nosić ciężkich zakupów ze względu na stan zdrowia albo wiek. Zamówienie z dostawą jest dobrą alternatywą wobec konieczności częstego kupowania niewielkich ilości wody (często w wysokiej cenie, jeśli np. w pobliżu jest tylko jeden sklep) bądź co jakiś czas przenoszenia dużej ilości ciężkich butelek. Takie rozwiązanie sprawdzi się także w przypadku większych zamówień – na przykład na różnego rodzaju uroczystości, jak wesela, komunie czy inne imprezy okolicznościowe. Kupno bardzo dużej ilości wody i napojów osobiście może być bowiem problematyczne, zwłaszcza dla osób niezmotoryzowanych.

Możliwość dostawy bezpośredniej jest także korzystna dla firm. Dostarczenie wody pracownikom, gdy wzrasta temperatura, stanowi obowiązek pracodawcy, natomiast oferowanie wody gościom i klientom to standard w kontaktach biznesowych. W sytuacji, gdy woda zostaje zamówiona z dostawą do biura–odciążamy pracowników firmy od konieczności robienia i dostarczania zakupów do firmy. (Więcej na ten temat można przeczytać w naszym artykule „Iwoniczanka dla biznesu”.

Kolejna kwestia, przemawiająca za zamówieniem Iwoniczanki, to fakt, że oferowana jest wyłącznie w ekologicznych, szklanych butelkach. Są one zwrotne i wielokrotnie wykorzystywane – po odbiorze od klientów zostają poddane złożonemu procesowi mycia i dopiero potem dopuszczane do rozlewu. . Dodatkowo niewielkie, szklane butelki są nie tylko przyjazne środowisku, ale także poręczne i eleganckie. Dzięki temu dobrze wyglądają na stole podczas uroczystych okazji.

Nie bez znaczenia pozostają też takie zagadnienia, jak wygoda zamówienia – można go dokonać kilkoma drogami, m.in. za pośrednictwem formularza, telefonicznie w biurze obsługi lub bezpośrednio u kierowcy – oraz możliwość wyboru z szerokiej gamy produktów. Zamawiając zamówienie można bowiem wybrać nie tylko wodę źródlaną (w trzech wariantach: gazowaną, lekko gazowaną i niegazowaną), ale także zdecydować się na soki i napoje w różnych smakach.

System sprzedaży bezpośredniej ma jednak także pewne wady. Klient nie może wybrać pory realizacji zamówienia ani dnia, kiedy zamówienie to zostanie dostarczone, ponieważ kierowcy posiadają stałe trasy dystrybucyjne. Wymusza to to konieczność zaplanowania zapotrzebowania i najlepiej, kupowania pewnej ilości na zapas. Inaczej, jeśli napoje i woda zostaną wypite szybciej niż przewidywano bądź z jakichś powodów dostawa nie dotrze (na przykład ze względu na święto) – może być konieczna wyprawa na zakupy.

Woda do biura

Co trzeba wiedzieć o zamawianiu wody z dowozem?

Znajomość pewnych faktów, związanych z funkcjonowaniem systemu sprzedaży bezpośredniej, może być bardzo pomocna – i wyjaśnić pewne procedury. Co warto wiedzieć przede wszystkim?

  1. Zazwyczaj dostawa do danej miejscowości realizowana jest w konkretny dzień
  2. Aby mieć pewność, że dostawa zostanie zrealizowana, warto potwierdzić u kierowcy przybliżoną godzinę realizacji zamówienia bądź (po wcześniejszym zamówieniu i uregulowaniu płatności) wystawić transporter przed dom – to sygnał dla kierowcy, by wymienić go na nowy
  3. Kierowcy nie pracują w dni ustawowo wolne od pracy – w święta takie jak np. Boże Narodzenie, Wszystkich Świętych czy Poniedziałek Wielkanocny dostawy nie są realizowane, a dostawa przypadająca w dzień, który wypada święto „przepada” – jest realizowana za tydzień
  4. Aby zamówienie zostało zrealizowane, musi albo zostać przedpłacone, albo opłacone gotówką bezpośrednio u kierowcy – w tym drugim przypadku należy umówić się telefonicznie.

Więcej informacji na temat zamówień można znaleźć w naszym FAQ.

Zamawianie wody źródlanej