Woda źródlana – co należy o niej wiedzieć?

30-11-2017

woda źródlana gazowana Iwoniczanka

To niesamowite, że woda –  napój zdawać by się mogło banalny, skrywa tak wiele tajemnic. W szczególności woda źródlana, cechująca się pierwotną (potocznie „krystaliczną”) czystością. Co wyróżnia wodę źródlaną na tle innych wód?

Co warto wiedzieć, wybierając wodę na co dzień? Odpowiedź na te pytania, a także liczne informacje na temat wody źródlanej znajdziecie w naszym artykule!

Regularne picie wody źródlanej niesie ze sobą ogromne korzyści, idące znacznie dalej niż zachowanie zbalansowanej gospodarki wodnej organizmu. Mikro- i makroelementy zawarte w naturalnej wodzie źródlanej nie zaburzają równowagi wodno-elektrolitycznej, dzięki czemu w zasadzie nie istnieją ograniczenia dotyczące jej spożycia. Jest to tym ważniejsze, że ciało najlepiej przyswaja zawarte w wodzie składniki odżywcze, gdy podaje się je regularnie, w niedużych dawkach.

Pierwotna czystość i naturalny skład wody

Czym jest pierwotna czystość, wyróżniająca wodę źródlaną? Jest to gwarancja nie tylko bezpieczeństwa, ale i niezmienionej zawartości składników odżywczych. W przeciwieństwie do wody wodociągowej, wody pierwotnie czyste pozyskiwane są z odizolowanych ujęć podziemnych, wolnych od pochodzących ze środowiska zewnętrznego zanieczyszczeń cywilizacyjnych i mikrobiologicznych. Dodatkowo, wody w szklanych butelkach, między innymi woda źródlana Iwoniczanka, przechowywane są w optymalnych warunkach, pozwalających na zachowanie smaku, świeżości oraz naturalnego składu napoju.

Mało kto zdaje sobie sprawę z tego, że butelka, w której przechowywana jest woda, nie jest jedynie kwestią estetyki. Wybierając wodę w butelkach szklanych, przyczyniamy się do utrzymania czystości planety, ponieważ opakowanie szklane jest materiałem wielokrotnego użytku, który można wykorzystać jako surowiec wtórny – wystarczy odrobina wysiłku włożona w sortowanie i recykling. Ponadto, w przeciwieństwie do opakowań jednorazowych, butelki szklane można wykorzystać ponownie, zwracając je przy okazji odbioru kolejnego transportera. Wybór naturalnej wody źródlanej w szklanej butelce jest więc nie tylko inwestycją we własne zdrowie, ale i w zdrowie przyszłych pokoleń.

Dlaczego warto wybierać wody źródlane?

Dzięki neutralnej dla organizmu zawartości składników mineralnych, woda źródlana jest doskonałym wyborem dla osób, które z przyczyn rozwojowych lub zdrowotnych powinny ograniczać spożycie wybranych mikro- lub makroelementów. Dotyczy to przede wszystkim niemowląt, których nie do końca rozwinięty organizm mógłby nie poradzić sobie z zawartymi w wodzie wysokozmineralizowanej składnikami odżywczymi oraz naturalnie występującym dwutlenkiem węgla. Woda źródlana jest nie tylko bezpieczna, ale i korzystna zdrowotnie. Mimo że picie wody zaleca się przede wszystkim dzieciom karmionym mlekiem modyfikowanym, które nie spożywają wystarczającej ilości wody wraz z mlekiem matki, pojenie niemowlęcia wodą źródlaną pomoże w wykształceniu zdrowych nawyków żywieniowych i zapobieganiu próchnicy, gdyż dziecko przyzwyczajone do picia wody nie będzie odczuwać tak silnej potrzeby sięgnięcia po napoje słodzone w przyszłości.

Drugą grupą, której wybór wody źródlanej może przynieść korzyści zdrowotne są osoby w podeszłym wieku, szczególnie podatne na nadciśnienie tętnicze. Choć woda sama w sobie nie ma istotnego wpływu na obniżenie ciśnienia, regularne jej spożywanie wiąże się z wykształceniem zdrowych nawyków dietetycznych, na przykład uregulowaniem apetytu. Dodatkowo, osoby mające zawsze pod ręką wodę źródlaną nie odczuwają pragnienia. Zmniejsza to szansę na sięgnięcie po napoje słodzone i soki, będące jedną z przyczyn nadciśnienia. Warto również wspomnieć, że znaczna ilość wód o wysokim stopniu mineralizacji zawiera naturalnie występujące kationy sodu (Na+). W związku z tym osoby podatne na zaburzenia krążenia powinny skonsultować się z lekarzem, by upewnić się, czy na pewno mogą sięgnąć po wodę wysokozmineralizowaną.

Woda do biura i do domu – dlaczego warto?

Dostarczanie wody do pracy jest nie tylko wygodne, ale i korzystne zdrowotnie. Będąc w biurze, niejednokrotnie zapominamy o regularnym nawadnianiu organizmu, co może mieć negatywny wpływ na koncentrację i efektywność pracy. Ponadto, osoby pracujące za biurkiem często zaczynają dzień od kawy, która wypłukuje z ich organizmu cenny magnez – składnik mineralny, wspierający odporność na stres i zmęczenie. Woda źródlana Iwoniczanka zawiera wysoko przyswajalne składniki mineralne, między innymi magnez (26,64 mg/dm3), wapń (143,20 mg/ dm3), potas (1,77 mg/ dm3) i sód (27,55 mg/ dm3). Regularne picie wody wpłynie znacząco na zdrowie, efektywność i komfort w pracy, a dzięki możliwości dowozu wody do biura może okazać się prostsze niż kiedykolwiek!

Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą na stronie https://iwoniczanka.pl/produkty/woda-zrodlana/