Woda źródlana na salonach

20-04-2017

przyjęcie

Coraz chętniej sięgamy po wodę. Picie wody to najlepszy nawyk i warto wprowadzić go nie tylko u siebie, ale również u swoich bliskich. W artykule podpowiadamy, dlaczego woda źródlana koniecznie powinna znaleźć się na stołach podczas przyjęć
i imprez.


O tym, że regularne picie wody jest niezwykle ważne, nie trzeba już nikomu przypominać. Mimo to, wciąż zdarza się, że podczas spotkań ze znajomymi czy rodziną, chętniej sięgamy po napoje gazowane niż po wodę. Tymczasem picie wody to najlepszy nawyk i warto wprowadzić go nie tylko u siebie, ale również u swoich bliskich.

Choć woda na przyjęciach czy bankietach nie jest niczym nowym, coraz chętniej po nią sięgamy. Świadomość na temat szkodliwości spożywania nadmiernych ilości cukru jest coraz większa a doskonale wiemy, że zarówno napoje gazowane, jak i większość napojów owocowych niegazowanych są pełne tego specyfiku. Woda źródlana jest nie tylko zdecydowanie zdrowsza, ale przede wszystkim świetnie gasi pragnienie, nie zmieniając przy tym smaku potraw a przede wszystkim może pić ją każdy, bez żadnych ograniczeń.

Podawanie wody na przyjęciach jest równie ważne, jak podawanie innych napojów.
O sposobie podawania wody pisaliśmy już w tekście: “Sztuka podawania wody, czyli kim jest Hydrosommelier?”. Warto do niego zajrzeć jeśli szykujemy imprezę lub przyjęcie
np. komunijne. Z pewnością oczarujemy naszych gości.

Przyjęcia komunijne lub wesela rządzą się swoimi prawami. To, co podajemy do jedzenia bądź picia należy dopasować przede wszystkim do preferencji naszych gości. Jeżeli wśród nich będą dzieci, ważne jest, aby zapewnić takie posiłki i napoje, które będą odpowiednie dla najmłodszych. Dla niektórych dzieci woda jest naturalnym wyborem, jednak znakomita większość wciąż chętniej sięga po napoje słodzone. Tymczasem woda z dodatkiem owoców takich jak truskawki, kiwi czy maliny, nie tylko wspaniale wygląda, ale równie dobrze smakuje, także dzieciom.

dzban z wodą źródlaną

Współcześnie brak wody butelkowanej na przyjęciu może zostać odczytane jako prawdziwe faux pas. Wiele osób zdecydowanie chętniej sięga po wodę niż po jakikolwiek inny napój, dlatego nie może jej zabraknąć na stołach podczas przyjęcia. Dobrze widziane jest by goście mieli do dyspozycji wodę w szklanych butelkach, prezentuje się ona o wiele bardziej elegancko niż woda podawana w plastikowym opakowaniu.

woda źródlana Iwoniczanka

Trudno postawić wszystkich gości przed wyborem „napój bądź sok” nie dając możliwości wyboru wody. Tymczasem wodę mogą – a wręcz powinni – pić wszyscy. Warto pamiętać
o tym, że spożywanie wody źródlanej polecane jest przez dietetyków, którzy wprost przestrzegają przed piciem w nadmiernych ilościach owocowych soków słodzonych cukrem czy napojów gazowanych. A to nie jedyna zaleta wody! Woda doskonale zaspokaja pragnienie, a jest to szczególnie ważne podczas imprez takich, jak wesele.

Niektórzy obawiają się, że woda na przyjęciach nie wygląda zbyt atrakcyjnie. Tymczasem może być wręcz ozdobą stołów. Elegancka, szklana butelka np. Iwoniczanki wygląda zdecydowanie lepiej niż kolorowy karton czy półlitrowa butelka z tworzywa sztucznego.

stół woda źródlana

Wymieniliśmy najważniejsze powody dla których warto by woda źródlana zagościła na salonach. Każdy z nas chce zapewnić swoim gościom to, co najlepsze, dlatego oferując na stołach delikatną w smaku wodę źródlaną jaką jest Iwoniczanka możemy być pewni,
że będzie najchętniej wybieraną wodą do picia. Dzięki temu, że występuje w wersji gazowanej, jak i niegazowanej, każdy znajdzie coś dla siebie :)