Woda źródlana – źródło zdrowia

26-01-2018

woda źródlana Iwoniczanka minerały

Picie wody wpływa i umożliwia tak wiele czynności życiowych, że śmiało możemy traktować wodę jako prawdziwy eliksir młodości. Przeczytajcie ten artykuł, będziecie zaskoczeni jej wszechstronnym działaniem!

Przede wszystkim woda jest budulcem naszego organizmu – stanowi ok. 70% jego masy u dorosłego człowieka. Jest też środowiskiem reakcji chemicznych. Jej brak w organizmie praktycznie uniemożliwia prawidłowy przebieg procesów życiowych. Dzięki wodzie odbywa się i prawidłowo przebiega transport substancji odżywczych, enzymów oraz hormonów. Woda sama w sobie zawiera i dostarcza do naszego organizmu niezbędne do życia mikroelementy. Mało kto zdaje sobie sprawę z tego, że przykładowo przy niedoborze zawartych w wodzie jonów potasu K+ może nastąpić zatrzymanie akcji serca.

Woda bierze również udział w termoregulacji – wraz z potem wydalane jest z organizmu nadmierne ciepło. Dlaczego woda jest eliksirem młodości? Prawidłowo nawodniony organizm sam z siebie produkuje koenzym młodości Q10, jaki zawierają dobre kremy o działaniu przeciwzmarszczkowym. Prawidłowo nawodniony organizm likwiduje również wolne rodniki, które powodują jego starzenie. Woda pozwala na dłużej zachować młody wygląd, prawidłowe napięcie i jędrność skóry.

Odwodnienie przyczyną bólu

Odpowiedniego nawodnienia wymagają również tkanki miękkie naszego organizmu, czyli mięśnie i ścięgna. Woda zapewnia ich optymalną pracę – wpływa pozytywnie na ich „przesuwalność” względem siebie, poprawiając tym samym mechanikę ruchu. Bez wystarczającego nawodnienia suche tkanki nie pracowałyby prawidłowo, tak jak silnik pojazdu mechanicznego bez oleju „zacierałyby się”. W ludzkim organizmie przekładałoby się to na odczuwanie dolegliwości i bólu związanego z układem ruchu.

Niedobór wody w organizmie może być nie tylko przyczyną bólu mięśni, ale nawet kręgosłupa. Wytłumaczenie jest proste – kręgosłup składa się z krążków międzykręgowych. To maziste substancje, składające się w większości z wody. Jeśli zabraknie optymalnej ilości wody w organizmie, krążki międzykręgowe nie będą w dobrym stanie, a ich zdolność do naturalnej regeneracji będzie osłabiona. Osoba odwodniona może odczuwać dyskomfort, a nawet ból w kręgosłupie.

Jaką wodę pić?

Najbardziej optymalna dla zdrowia, bez względu na wiek, jest woda źródlana. Najlepiej, aby była w temperaturze pokojowej. Wtedy organizm nie musi tracić energii na jej dostosowywanie do temperatury ciała – podgrzewanie lub chłodzenie. Woda źródlana może występować w wersji niegazowanej, lekko gazowanej i gazowanej. Bez względu na stopień nasycenia dwutlenkiem węgla, każda z nich zawiera optymalną dla zdrowia dawkę minerałów.

Ile i kiedy pić wodę?

Dorosła osoba, prowadząca siedzący tryb życia i nieuprawiająca sportu powinna wypijać około 1,5 litra wody dziennie, czyli około 5 butelek Iwoniczanki. Może być to zarówno woda gazowana lub niegazowana. Osoby ćwiczące lub uprawiające sport potrzebują nieco więcej – powinny wypijać około 2,5 litra płynu. Najlepiej wypijać tuż po przebudzeniu szklankę lub dwie szklanki wody, aby dobrze i zdrowo zacząć dzień. Zaleca się także wypijanie szklanki wody przed posiłkiem – stymuluje to pracę receptorów w żołądku do wytwarzania uczucia sytości, ułatwiając odchudzanie.

Utrzymywanie zdrowego nawyku regularnego picia wody z pewnością wzmocni nasz organizm i zatrzyma na dłużej jego moce witalne. Proponujemy regularne picie Iwoniczanki. Oprócz walorów zdrowotnych ma ona inną ważną zaletę – to woda z dostawą do domu. Możesz się cieszyć jej smakiem również w pracy, ponieważ Iwoniczanka to również woda z dostawą do firmy.