Źródlana woda do domu i biura

28-07-2017

woda źródlana z dostawą do domu

Woda to jeden z najważniejszych składników naszego organizmu. O jej dobroczynnym wpływie powinien pamiętać każdy z nas. W jaki sposób spożywanie odpowiedniej ilości wody wspiera nas w codziennych aktywnościach? I dlaczego tak ważne jest, aby butelkę wody mieć zawsze przy sobie? O tym przeczytacie poniżej!

Według badań woda stanowi nawet do 75% masy naszego ciała. W zależności od różnorodnych czynników proporcje te mogą ulegać pewnym wahaniom. W ciągu doby nasz organizm traci około 2 litrów wody. Aby zachować prawidłowy przebieg procesów życiowych ilość tę należy systematycznie uzupełniać. Musimy pamiętać, że jest to wartość orientacyjna a utrata wody, jak i prawidłowa ilość jej spożycia jest uzależniona od stanu naszego zdrowia, aktywności fizycznej, płci czy wieku. Jaką wodę zatem najlepiej spożywać na co dzień? I w jaki sposób picie wody wpływa na naszą efektywność w pracy? Czytajcie dalej!

Dobra woda, czyli jaka?

Wybór odpowiedniej wody, choć z pozoru wydaje się błahy, może okazać się dla nas niemałą zagadką. Mineralna czy źródlana – to pytanie pojawia się najczęściej, a odpowiedź wcale nie jest oczywista. Woda źródlana, ze względu na niższy stopień mineralizacji może być spożywana właściwie bez ograniczeń – również przez kobiety w ciąży czy dzieci. Dlatego jeśli zdecydujemy się na zwiększenie dziennej dawki wody lub z powodów zdrowotnych musimy ograniczyć podaż niektórych składników mineralnych – woda źródlana będzie bezpiecznym wyborem.

Woda mineralna w swoim składzie powinna zawierać znacznie więcej minerałów – przyjęło się, że ilość rozpuszczonych składników stałych powinna przekraczać wartość 1000 mg w litrze lub zawartość pierwiastka, któregoś ze składu może w znaczący sposób oddziaływać na organizm. Warto pamiętać, że popularny podział na wody mineralne i źródlane ze względu na zawartość minerałów jest tylko umowny i coraz rzadziej stosowany. Obecnie najlepiej posługiwać się następującą klasyfikacją:

  • wody niskomineralizowane (do 500 mg/l)
  • wody średniomineralizowane (od 500 do 1500 mg/l)
  • wody wysokomineralizowane (powyżej 1500 mg/l)

Zdrowotne właściwości wód źródlanych i mineralnych są bardzo szerokie, dlatego im lepiej poznamy własne potrzeby, tym łatwiej będzie nam znaleźć najlepszą wodę do picia na co dzień. Iwoniczanka jako woda średniozmineralizowana zawiera bogactwo mikroelementów, które mają dobroczynny wpływ na nasz organizm. Sekret tkwi w odpowiednich proporcjach składników mineralnych.

Woda z dostawą do domu lub pracy? Z nami to możliwe!

Według specjalistów już 2% niedobór wody może powodować kłopoty z koncentracją oraz spowolnienie procesu uczenia. Właśnie dlatego tak ważne jest, aby szklanka wody znajdowała się zawsze w zasięgu naszej ręki – zarówno w pracy, jak i w domu. Jednorazowa ilość wody, którą spożywamy, również ma duże znaczenie – najlepiej, aby nie dopuścić do pojawienia się uczucia pragnienia, pijąc regularnie małe porcje wody (po około 100 – 150 ml).

Codzienny stres, nawał obowiązków i życie w ciągłym biegu często sprawiają, że zapominamy o systematycznym nawadnianiu naszego organizmu. To błąd! Dobrym rozwiązaniem jest postawienie na swoim biurku butelki wody i kubka, tak, aby łatwo było po nie sięgnąć. Pracodawcy natomiast powinni zadbać o regularne dostawy wody do firmy czy biura. Iwoniczanka, wychodząc naprzeciw oczekiwaniom Klientów umożliwia zamówienie dostawy wody prosto do domu lub pracy! Realizujemy również dostawy na wesela lub imprezę! Wystarczy kilka prostych kroków, aby ulubiona woda była zawsze w zasięgu ręki.

woda źródlana do domu i na imprezę

Jeśli jednak picie większej ilości wody sprawia Wam problemy, warto pomyśleć o urozmaiceniu jej smaku! Do szklanki wody możemy dodać świeże owoce, miętę, przyprawy lub przygotować kolorowe koktajle na bazie Iwoniczanki! A może macie ochotę na zdrowy owocowy nektar lub sok? Taka propozycja z pewnością spodoba się najmłodszym! Koniecznie zajrzyjcie na naszą stronę internetową iwoniczanka.pl oraz na naszego Facebooka, aby być na bieżąco!