Żyj zdrowo z Iwoniczanką! Zobacz, jak wspieramy aktywność fizyczną i dlaczego woda pełni ważną rolę w zdrowym trybie życia

26-04-2018

woda i minerały

Odpowiednia dieta i aktywność fizyczna to klucz do zdrowego życia. Nawet drobne zmiany codziennych nawyków – jak odstawienie słodkich napoi gazowanych na rzecz wody źródlanej czy ćwiczenie piętnaście minut dziennie – mogą pomóc nam poprawić formę i lepiej zadbać o organizm. Dla Iwoniczanki zdrowie to ważna sprawa. Przekonaj się, jak wspieramy zdrowy tryb życia i jaką rolę pełni w nim nasza woda!

Iwoniczanka w Twojej diecie – jakie przenosi korzyści?

Jak mogliście dowiedzieć się z naszego artykułu o wodnych ciekawostkach [link], ciało człowieka w blisko 70% składa się z wody. Nic dziwnego więc, że przyjmowanie zbyt  małej ilości wody poważnie osłabia organizm. Jeśli nie pijemy jej dostatecznie dużo, dochodzi do zachwiania równowagi wodno-elektrolitowej. Pamiętajmy, że powinniśmy przyjmować przynajmniej dwa litry płynów dziennie – najlepiej, kiedy zdecydowana większość z nich, to właśnie woda źródlana! Zapotrzebowanie to wzrasta w okresie upałów czy cieplejszych dni, podczas ciąży lub na skutek zwiększonej aktywności fizycznej – co ważne, nawet bardziej intensywny spacer w letnie dni, może znacząco zwiększyć potrzebę naszego organizmu na płyny.

Oczywiście, wodę organizmowi możemy dostarczać pod różną postacią: sięgając po soki, napoje gazowane, kawę czy herbatę. Jej źródłem mogą też być pokarmy takie jak zupy albo owoce i warzywa – jak chociażby arbuzy, truskawki czy pomidory. Dietetycy jednak zwykle zalecają, aby większość dziennego zapotrzebowania na płyny zaspokajać wodą pitną. Pijąc wodę dodatkowo oczyszczamy organizm (ten proces możemy wesprzeć dodając na przykład do szklanki wody źródlanej plaster cytryny). Dbanie o obecność dostatecznej ilości wody w diecie pozytywnie wpływa również na urodę – na przykład stan skóry (poprawiając jej jędrność i elastyczność).

Jakie składniki odżywcze dostarcza woda źródlana?

Niektórzy uważają, że woda mineralna ma przewagę nad źródlaną, ze względu na wysoką zawartość składników mineralnych. Warto podkreślić, że woda źródlana również ich dostarcza – w ilościach wystarczających, aby wzmocnić organizm, a przy tym tak dobranych, że nie musimy kontrolować, ile jej wypijamy.

Codzienne picie Iwoniczanki dostarczy więc Twojemu organizmowi składników niezbędnych do prawidłowego funkcjonowania organizmu. Woda źródlana Iwoniczanka zawiera:

  • magnez – przeciwdziała skurczom, działa antystresowo, pozytywnie wpływa na serce oraz naczynia krwionośne, pomaga w oczyszczaniu organizmu
  • potas – pozytywnie wpływa na serce, pomaga zapobiegać osłabieniu organizmu
  • wapń – wzmacnia mięśnie i kości, obniża poziom cholesterolu
  • sód – pomaga w regulacji gospodarki wodnej organizmu oraz wspomaga zachowanie równowagi kwasowo zasadowej
  • fluor – zmniejsza ryzyko pojawienia się próchnicy

Woda źródlana Iwoniczanka dostarcza Ci odpowiedniej ilości minerałów (tak, by nie przekraczać ich wskazanego zapotrzebowania dziennego) i pozytywnie wpływa na Twój organizm. Skutecznie gasi pragnienie, nie zawiera szkodliwych substancji i może też dobrze wspierać proces odchudzania.

Sport to zdrowie!

Zdrowy model życia jest dla nas bardzo ważny. Stąd poza dostarczaniem Wam produktu wysokiej jakości, dbamy o to, by był on odpowiedni dla osób uprawiających aktywność fizyczną. Sport to zdrowie, ale również pasja, rozrywka, relaks i szansa na wiele pięknych przeżyć. Jest także nierozerwalnie z wodą połączony, bo po pierwsze, organizm po wysiłku potrzebuje lepszego nawodnienia, po drugie, sportowcom zwykle zaleca się picie właśnie wody, która nie zawiera węglowodanów i konserwantów i pomaga im zachować dobrą kondycję.

Wierzymy, że aktywność fizyczna jest ważna przede wszystkim ze względu na to, że pozwala dłużej cieszyć się dobrym zdrowiem oraz ma – jak udowadniają liczne badania – pozytywne skutki psychologiczne. Bieganie, ćwiczenia, taniec czy sporty wodne – każda, odpowiednio dobrana aktywność, wzmacnia ciało, poprawia kondycję, zapobiega wielu problemom zdrowotnym i może dostarczyć sportowcowi wiele radości. Nie wspominając o tym, że wiele rodzajów sportów dostarcza emocji także widzom obserwującym popisy profesjonalistów w danej dziedzinie.

Aktywność fizyczna jest także zbawienna w przypadku osób, które chcą schudnąć. Zamienienie słodkich napoi na wodę, owoc zamiast kawałka czekolady i przynajmniej dwie godziny ćwiczeń tygodniowo mogą przynieść doskonałe rezultaty pod postacią zgubienia kilku zbędnych kilogramów.

Iwoniczanka wspiera aktywność fizyczną

Medale i Iwoniczanka

W jaki sposób wspieramy aktywność fizyczną? Iwoniczanka już od lat towarzyszy podczas treningów Iskierkom. „Iskierka” to zespół taneczny z Łańcuta, który w ostatnich latach odniósł wiele sukcesów zarówno na scenie polskiej, jak i międzynarodowej – jest między innymi aktualnym Mistrzem Polski w Show Dance, II Wicemistrzem Świata, a w 2013 roku półfinalistą III edycji programu „Mam Talent”.

Iwoniczanka ułatwia Iskierkom spełnianie marzeń, a dzięki naszej wodzie źródlanej, podczas ćwiczeń młodzi tancerze nigdy nie są spragnieni.

Kolejnym, wspieranym przez nas sportowcem, jest Aleksander Arian, żeglarz z Podkarpacia, zawodnik UKS mPunkt Saling Team Rzeszów i członek kadry narodowej. Kibicujemy Olkowi, który startuje na regatach na całym świecie. Chętnie pomagamy także lokalnym klubom sportowym takim jak LKS IWONKA Iwonicz podczas organizacji zawodów.

Wspierając sport, wspieramy też model zdrowego życia, utalentowane osoby z Podkarpacia – naszego macierzystego regionu – oraz jak wierzymy, pomagamy w pokazywaniu wszystkim, jak ważną sprawą jest aktywność fizyczna.

Chcecie żyć zdrowiej? Pamiętajcie, że nawet najdłuższa droga zaczyna się od drobnych kroków. Przestrzeganie restrykcyjnych diet i wyczerpujące treningi nie dla każdego są właściwym modelem życia. Nawet najdrobniejsza zmiana codziennych nawyków może jednak pozytywnie wpłynąć na organizm. My polecamy zacząć od poszukania aktywności fizycznej, która najlepiej pasuje do Waszych upodobań… oraz zamówienia wody źródlanej z dostawą do domu!

_____

Zdjęcie medali pochodzi z fanpage grupy Iskierki (https://www.facebook.com/Iskierkalancut/) i zostało wykorzystane za zgodą twórców.